supermoto

Supermoto  – jak wziąć udział w rywalizacji?

Od sezonu do sezonu Właśnie zakończył się sezon motocyklowy, ale dla zawodników to nie czas na odpoczynek, ale czas na przygotowanie do kolejnego sezonu w 2016 roku. Osobom zainteresowanym zawodom supermoto, które chciałyby wystartować w tej rywalizacji, ale niewiedzą od czego zacząć zostanie poświęcony niniejszy artykuł. Kolejny sezon już za kilka miesięcy dlatego, by móc wystartować w zawodach trzeba wykonać kilka kluczowych czynności dla tej rywalizacji.

Read More >>
TT Man

ISLE OF MAN TT – Gdzie obejrzeć relacje z wyścigów?

Polscy fani jazdy na krawędzie, posiadający kablówkę nawet z najbogatszym pakietem mogą czuć się niepocieszenie. Codzienną relacje z wyścigów na wyspie man można zobaczyć na brytyjskim kanale ITV4 o godzinie 22:00 czasu polskiego oraz w telewizjach Motorvision (Niemcy) i TV2 (Norwegia). Są jeszcze bardziej egzotyczne kanały jak Sky (Nowa Zelandia), Claro Sports (Ameryka Łacińska) i Supersport (RPA).

Read More >>
2015-05-victory-motorcycles-debuts-electric-prototype-fields-isle-of-man-tt-zero-entry_2

Victory w TT Zero Race na wyspie Man

Victory potwierdziło swój udział w wyścigu TT Zero Race rozgrywanego oczywiście na słynnym Mountain Course na wyspie man. Victory wystawi swój motocykl do wyścigu w nadchodzącym czerwcowym wyścigu. Występ w Europie będzie globalnym debiutem elektrycznych motocykli Victory. Niedawno do zespołu prowadzonego przez Williama Dunlopa dołączył Lee Johnstone.

Read More >>
Nowy kask Rossiego na motoGP

Nowe malowanie kasku Valentino Rossiego

W czasie ostatnich testów MotoGP na torze Sepang Valentino Rossi miał pokazać się w dość niespotykanym malowaniu kasku. The Doctor znany jest z tego, że wybiera niecodzienne kaski, więc to naprawdę obecną sytuację należy uznać za wyjątkowy ewenement, ponieważ jego nowy kask został uznany przez media za „Brzydki Bożonarodzeniowy Sweter (ang. „Ugly Christmas Sweater”).

Read More >>
Auta flotowe Skoda

Nowa flota samochodowa w firmie

Szacuje się, że średnie firmy wymieniają większość swojej floty co trzy lata. Niektóre decydują się na wymianę już po dwóch latach. Samochody, które ciężko pracują na siebie przez pięć a czasem i siedem dni w tygodniu zużywają się dużo szybciej od auta osobowego pana Kowalskiego. Około 4-5 lat pracy samochodu to maksymalny czas dla większości przedsiębiorstw. Mając do dyspozycji wiele sposobów na pozyskanie nowych pojazdów do firmy najlepiej wybierać te…

Read More >>
Ducati 1200cc twin

Dwucylindrowe silniki 1200cc w SBK

FG Sport organizator World Superbike jest coraz bliżej stwierdzenia, że motocykle z dwucylindrowymi silnikami pojemności 1200cc mogą startować w WSB. W ostatnim czasie stopniowo rośnie presja na dopuszczenie do serii WSB dwucylindrowych silników o większej pojemności skokowej do rywalizacji z motocyklami wyposażonymi w obecnie spotykane czterocylindrowye jednostki o pojemności jednego litra. Najwięksi producenci, tacy jak Ducati, KTM i Moto Guzzi którzy rozwijają swoje dwucylindrowe V-ki o pojemności 1200cc, są zainteresowani…

Read More >>