Ubezpieczenie motocykla i samochodu

Każdy posiadacz motocykla powinien zatroszczyć się o polisę swojego pojazdu. Ubezpieczenia komunikacyjne są wobec tego towarem bardzo lubianym jak i również niezbędnym, w przypadku kierowców. Każdy kierowca musi zatroszczyć się o ubezpieczenie OC. Wielu ludzi poza standardem, płaci na dodatek jeszcze ubezpieczenie AC.

Negocjacja ceny przy zmianie ubezpieczyciela

Na wysokość ceny wymienionych ubezpieczeń mają znaczenie w szczególności ulgi za obecny przebieg ubezpieczenia, którym jest jazda bezszkodowa. Zastanawiając się nad przejściem do nowego towarzystwa ubezpieczeniowego, musimy pamiętać, iż obniżki otrzymane w innych przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych zostają przenoszone oraz akceptowane przy kupnie polisy ubezpieczeniowej w innym towarzystwie. Poruszając temat polisy autocasco, warto w tym miejscu wspomnieć o zdarzających się podwyżkach AC.

Czynniki wpływające na koszt ubezpieczenia

Kluczowymi powodami zwiększania ceny AC jest de facto wiek pojazdu, kraj jego pochodzenia, a także bezszkodowa jazda. Jednak stawki te są znacznie wyższe niż  w przypadku samochodów – dla motocykli starszych niż 10 lat najczęściej jest to nieopłacalne ponieważ koszt ubezpieczenia AC przekracza wartość motocykla. Samo ubezpieczenie OC jest jedna tańsze w wypadku motocykli. Krótko mówiąc zwiększone AC wiąże się z większym ryzykiem wypadku oraz kradzieży na jakie są narażone motocykle. Możemy w tym miejscu wymienić również przykłady samochodów bardzo chodliwych na ”czarnych rynkach”. Zwyżki ubezpieczenia AC dotyczą też pojazdów, które biorą udział w zawodach sportowych, czy także wykorzystywane są przez szkoły nauki jazdy. Wówczas możemy liczyć się z większym ubezpieczeniem autocasco. Wskazane jest skorzystać z ubezpieczenia AC, które ubezpiecza przed wszelakimi kolizjami drogowymi. To, jak dużo zapłacimy za ubezpieczenie motocykla, uzależnione jest w głównej mierze od spółki ubezpieczającej, która skalkuluje wszelkie koszty, jakie właściciel pojazdu powinien ponieść. Warto w takim razie poszukiwać przedsiębiorstw świadczących interesujące pakiety ubezpieczeniowe.

This article has 1 Comment

  1. Ja ubezpieczam w PZU i do tej pory jest to najlepsze ubezpieczenie jeżeli chodzi o cenę nigdzie nie mogę znaleźć nic lepszego. Nie należy patrzeć na ubezpieczenia samochodu bo one są dość drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *