Detektywi wspierają zdradzanych małżonków

4MP859 Digital Camera
4MP859 Digital Camera

Każdego roku do biur detektywistycznych zgłasza się kilkanaście tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy podejrzewają partnera o zdradę. W przypadku podejrzeń kobiet zdrada potwierdza się w 90% przypadków, natomiast panowie idą do detektywa, gdy mają już pewność, ze ich żona dopuściła się zdrady.

Jak pracuje detektyw?

Detektyw, szukający dowodów zdrady, pracuje zwykle w ukryciu. Często śledzi figuranta lub figurantkę i stara się z ukrycia zrobić zdjęcia lub film potwierdzające niewierność. Biuro detektywistyczne następnie przygotowuje raport z przeprowadzonych przez siebie działań, dzięki czemu zebrane dowody mogą być przedstawione w sądzie podczas sprawy rozwodowej.

Detektywom zwykle łatwiej jest śledzić mężczyzn, którzy bywają mniej ostrożni w swoich relacjach z kochankami. Panie zazwyczaj dokładnie planują zdradę, ukrywają się, mają alibi i przyjaciółki, które w razie potrzeby potwierdzają, że kobieta była w innym miejscu i w innym towarzystwie. Doświadczony detektyw wie, kiedy zwykłe śledzenie i obserwacja są niewystarczające, dlatego w razie potrzeby stosuje inne sztuczki. Są one dodatkowo płatne, jednak zdradzani małżonkowie wolą zyskać pewność co do zdrady niż oszczędzać.

Jeżeli detektyw nie jest w stanie udowodnić zdrady, jedynie obserwując i śledząc wskazaną osobę, próbuje dotrzeć do jej znajomych i rodziny. Czasem próbuje nawiązać z nią osobiste kontakty, np. wybrać się na imprezę, na której figurant lub figurantka pojawi się z kochanką lub kochankiem. Bez względu na to, w jaki sposób detektyw poprowadzi działania, będzie mógł zrobić jedynie zdjęcia obserwowanej osobie lub nagrać film z jej udziałem. Nagrywanie rozmów na dyktafon czy wykorzystywanie podsłuchów jest nielegalne. Jeżeli biuro detektywistyczne dopuszcza ich stosowanie, to zebrane w ten sposób materiały nie mogą być wykorzystane podczas ewentualnej rozprawy rozwodowej.

Ile kosztuje praca detektywa?

Biura detektywistyczne (np. www.detektyw.com.pl) wyceniają swoje usługi indywidualnie. Przeciętnie godzina pracy detektywa kosztuje od 100 do 150 złotych, a całodniowa obserwacja małżonka jest kosztem rzędu 1000 złotych. W przypadku spraw, w których niezbędne są dodatkowe działania, jak np. zameldowanie się w hotelu czy wyjazd do innego miasta, detektywi pobierają kolejne opłaty. Ich usługi cieszą się jednak popularnością, gdyż dają zadowalające efekty. W przypadku zranionych uczuć cena najczęściej nie gra roli, co potwierdza liczba zleceń na śledzenie i obserwowanie małżonków. W niektórych biurach detektywistycznych jest to aż 80% wszystkich spraw prowadzonych przez detektywów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *