Finansowanie zakupu samochodu

Samochód stanowi obecnie jeden z najpopularniejszych i najpowszechniejszych środków transportu, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesny świat. Daje bowiem ludziom szeroki zakres możliwości podróżowania, pokonywania znacznych odległości, poznawania i odkrywania nowych miejsc i osób, a przede wszystkim pozwala zaoszczędzić drogocenny czas.

Kredyt na samochód

Kredyt na samochód?

Jeszcze do niedawna na zakup własnego auta mogła pozwolić sobie jedynie wąska grupa osób, wzbudzając nie tylko sensację na ulicach, ale przede wszystkim zazdrość wśród sąsiadów, znajomych czy zupełnie przypadkowych osób. W dobie wszechobecnego kapitalizmu i gospodarki wolnorynkowej liczba samochodów, zarówno osobowych, dostawczych jak i ciężarowych oraz ich właścicieli sukcesywnie wzrasta, dzięki szerokiej i bogatej ofercie kredytów samochodowych. Ostatnie obniżki stóp procentowych kredytów i pożyczek są doskonałą okazją spełnienia marzeń o własnych czterech kółkach. Co więcej silna konkurencja wśród banków i instytucji finansowych sprawia, że banki w walce o klienta, „tną” koszty uzyskania kredytów na samochód jak również ograniczają formalności do absolutnego minimum, podejmując decyzję kredytową w ciągu kilkunastu minut, a środki są do dyspozycji odbiorcy niemal natychmiast po podpisaniu umowy. Okres kredytowania jest na tyle elastyczny, że doradca może dopasować wysokość raty miesięcznej raty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kredytobiorcy bez nadwyrężania domowego budżetu.

A może leasing?

Alternatywę dla kredytu samochodowego stanowi leasing samochodu, który polega na możliwości korzystania; z auta przez określony w umowie czas, w zamian za regularne spłacanie rat, przy czym właścicielem pojazdu wciąż pozostaje bank lub instytucja finansowa. Przy podpisywaniu umowy leasingowej banki nie badają zdolności kredytowej, która jest natomiast warunkiem koniecznym uzyskania kredytu samochodowego. Leasing samochodowy jest jednak znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie auta stanowią podstawowę funkcjonowania firmy. W ten sposób właściciele nie muszą angażować swoich środków finansowych, a miesięczne raty leasingowe mogą zaliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Leasing samochodowy daje również możliwość skorzystania z szerokiej gamy dodatkowych usług i produktów w postaci różnorodnych ubezpieczeń, dostępu do pojazdu zastępczego w przypadku awarii czy serwisowania auta oraz wielu innych. Co więcej po zakończeniu umowy leasingowej mogą wykupić pojazd za niewielką kwotę i stać się jego pełnoprawnym właścicielem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *