Hostessy na imprezach motoryzacyjnych

ushers-1337671_1280

Uczestnicząc w różnego rodzaju imprezach motoryzacyjnych, jak wyścigi lub promocja nowego modelu samochodu, naszą uwagę koncentrują nie tylko piękne maszyny, ale również młode, uśmiechnięte dziewczyny, które prezentują auto i rozdają gadżety. To są właśnie hostessy, które możemy spotkać nie tylko na tego rodzaju wydarzeniach, również ich obowiązki nie zawsze wyglądają tak samo.

Jak się załapać?

Hostessa to zawód zwykle traktowany jako dodatkowa forma zarabiania pieniędzy. Profesja ta wymaga określonych predyspozycji. Głównie chodzi o aparycję – muszą być to zgrabne i wysokie panie, najlepiej przed 30-stką. Z ofert najczęściej korzystają pełnoletnie licealistki lub studentki. Aby się załapać do takiej pracy najwygodniej i najbezpieczniej jest poszukać odpowiedniej agencji hostess. Z tego typu firmami współpracę nawiązują różne marki m. in. motoryzacyjne. Taka agencja działa podobnie, jak agencja modelek. Zleceniodawca określa swoje oczekiwania, po czym dobierane są odpowiednie hostessy, którym składana jest oferta pracy. Imprezy motoryzacyjne odbywają się w weekendy, kiedy stawki godzinowe są znacznie wyższe. Dla studentek to dobra okazja aby sobie dorobić. Jednak nie każdej dziewczynie odpowiada praca przy wyścigach samochodowych lub promocji nowego auta. Dlaczego?

Jakie są funkcje?

Funkcje hostess zależą od promowanego produktu. W przypadku spożywczych towarów, jak np. degustacja serów w supermarkecie lub napoju na plaży w wakacje, dziewczyny muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale również przekonać potencjalnego klienta do kupna prezentowanego produktu. Liczy się umiejętność nawiązywania konwersacji z obcymi osobami w różnym wieku. Na imprezach motoryzacyjnych hostessy raczej nie namawiają do kupna auta lub motocykla, mają być dopełnieniem prezentacji. Mężczyźni uwielbiają szybkie auta i piękne panie, dlatego też specjaliści od marketingu często wykorzystują pełne wdzięku i seksapilu wizerunki kobiet do reklam najnowszych modeli samochodów. Podczas promocji, wyścigów lub innych eventów hostessy muszą chodzić w skąpych strojach, np. bardzo krótkich spodenkach, miniówkach, topach z dużym dekoltem. Poza tym, dla lepszych efektów na zgrabnych nogach muszą być szpilki, a w takiej pracy ciągle trzeba się przemieszczać lub stać, wymaga to bardzo dużego wysiłku od tych młodych dziewczyn. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że coraz mniej kobiet jest zainteresowanych taką formą zarobkowania. Z drugiej strony producenci powoli odchodzą od tej mody i nie zatrudniają na swoje firmowe wydarzenia hostess.