Ile wspólnego mają kosmetyki z motoryzacją?

moto-625448_1280Mówiąc o motoryzacji zazwyczaj ma się na myśli doskonalenie technik jazdy, szperanie w mechanice pojazdów, nowości jakie oferują światowe koncerny oraz oczywiście wszelkiego rodzaju sporty motorowe. Ale czy ktokolwiek kojarzy motoryzację ze SPA?

Żeby nasze pojazdy zdolne były do przejechania więcej niż 10 tysięcy kilometrów bez jakiejkolwiek usterki, potrzebują odpowiedniej opieki. Jeździmy zatem regularnie na przeglądy, jak się coś zepsuje – zazwyczaj jak najszybciej staramy się szkody naprawić. Ba, myślimy nawet długofalowo i zgodnie z na przykład porami roku, zabezpieczamy auta przed niedogodnościami związanymi z pogodą.

Z człowiekiem jest podobnie. Choć dbamy o swoje zdrowie, potrzebujemy stałej opieki lekarza. Myślimy o swojej przyszłości i staramy się zapobiegać niedogodnościom. Kiedy chcemy się odświeżyć, zazwyczaj udajemy się do SPA lub zaopatrujemy się w specjalne kosmetyki.

To samo dotyczy samochodów. Otóż żeby wszystko działało poprawnie, nie wystarczą tylko regularne przeglądy. Okazuje się, że do pielęgnacji aut również przeznaczone są specjalne kosmetyki. Korzystając z nich jesteśmy w stanie nie tylko zapobiec ewentualnej korozji. Celem takich zabiegów jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie wszystkich elementów wnętrza oraz nadwozia auta. Ponad to czynności te wydobywają dawny połysk i głębię koloru, dzięki czemu efekt końcowy przewyższa oczekiwania – samochód wygląda jak nowy. Kto by nie chciał wyglądać o kilka lat młodziej?

Oczywiście by całość dała tak piorunujący efekt, do detailingu (bo tak właśnie dokładnie nazywa się ten skomplikowany system pielęgnacji i ochrony pojazdów) należy używać jak najlepszych kosmetyków. Co również oczywiste, za wykonywaną pracę nie może się wziąć ktokolwiek. Tak jak to bywa w SPA, usługi świadczą fachowcy – podobnie jest w tym przypadku. Jedną z firm profesjonalnie zajmującą się detailingiem jest Studio CARSPA. Jest to jedyny w Polsce licencjonowany salon, stosujący kosmetyki samochodowe Zymöl, czyli najbardziej ekskluzywne na świecie produkty pielęgnacyjne oferujące jakość, elegancję i ochronę. Co ciekawe, aby w ogóle móc korzystać z wyrobów  firmy Zymöl należy przejść szereg specjalnych szkoleń w centrali firmy. Studio CARSPA musiało wykazać, że godne jest niekwestionowanego lidera. Poważnie, samochody wychodzące spod rąk tych fachowców wyglądają na warte swojej ceny, a często prezentują się lepiej niż po wyjeździe z salonu.

Przed każdym “zabiegiem” specjalista dobiera kosmetyki indywidualnie do potrzeb danego pojazdu. Możliwe jest więc oddanie motocykla lub quada. Przecież nie tylko samochody zasługują na takie cudowne odświeżanie. Od teraz zwykła myjnia samochodowa może być porównywana co najwyżej do solarium, bowiem słowo SPA nabiera nowego znaczenia.