Jak wysyłać tanio przesyłki międzynarodowe

Wejście Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że Polacy coraz częściej kupują zagraniczne towary i otwierają swoje biznesy na klientów nie tylko z Europy, ale i całego świata. Turystyka, zagraniczna emigracja za pracą, międzynarodowe wymiany studenckie – to jedne z głównych czynników, które powodują, że wzrasta potrzeba usług międzynarodowych przewoźników. Przesyłki międzynarodowe to różnego rodzaju towary handlowe, przeprowadzkowe paczki, pakunki, prezenty dla rodziny i przyjaciół mieszkających poza krajem i wiele innych. Wydaje się, żeby taka paczka dotarła bezpiecznie do adresata, usługa powinna być bardzo kosztowna. W rzeczywistości wcale tak nie jest.

Tanie przesyłki międzynarodowe

Niska cena za przesyłkę zagraniczną wcale nie musi oznaczać niskiej jakości usługi. Niezależnie od tego, przy jakiej okazji i skąd wysyłamy lub odbieramy paczkę krajową czy międzynarodową, bierzemy pod uwagę cenę za kuriera. Koszt przesyłki zależy od wielu czynników. Żeby dowiedzieć się ile zapłacimy, należy odnaleźć w internecie odpowiedni portal firmy kurierskiej lub brokerskiej, gdzie uzupełnia się formularz nadawczy – w odpowiednie rubryki wpisujemy parametry paczki oraz miejsce, do którego ma dotrzeć. Broker jest o tyle wygodny, że mamy do wyboru więcej niż jednego przewoźnika i od razu można porównać oferty. Na cenę ma wpływ odległość i kierunek, czyli docelowy kraj, rodzaj transportu – jedną z najdroższych opcji jest samolot, gabaryty paczki – ile waży, jakie ma wymiary. Są także dodatkowe opcje, które podnoszą cenę, np. jeżeli w paczce jest delikatny materiał i nadawca chce, aby z pakunkiem obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Im więcej specjalnych opcji, tym bardziej możemy dopasować przesyłkę do swoich potrzeb. Warto pamiętać, że najkorzystniejsze oferty dotyczą standardowych paczek. Ważną kwestią jest również lista towarów, których kurierzy nie mogą przewozić, szczególnie poza granicami kraju. Zawsze można skontaktować się z daną firmą i upewnić się, czy nasze zlecenie może być zrealizowane.

Sprawdzony kurier

Szukając kuriera, powinniśmy wziąć pod uwagę zakres usług. Najwygodniej jest skorzystać z brokera, który pośredniczy między firmami i osobami fizycznymi a kurierami. Korzystając z portalu takiej firmy, szybko zorientujemy się który, kurier będzie najodpowiedniejszy do transportu naszej przesyłki. Zestawienie kilku dobrych ofert umożliwi podjęcie tej najkorzystniejszej. Jeżeli chodzi o paczki zagraniczne, najlepiej szukać brokera specjalizującego się właśnie w tego rodzaju wysyłkach, jak np. FlyPak.pl. Serwis ten, dzięki wynegocjowanym cenom u wielu firm kurierskich, oferuje swoim klientom tanie przesyłki międzynarodowe, dostarczane przez sprawdzonych i znanych na rynku przewoźników. Wysyłanie paczki przez FlyPak.pl jest łatwe i bezpieczne. Wystarczy wypełnić formularz z danymi paczki i adresata, wybrać odpowiedniego kuriera, zapłacić za usługę, wydrukować list i czekać na przewoźnika. Całą drogę, jaką pokona nasza przesyłka, można śledzić w dedykowanym panelu na dowolnym urządzeniu mobilnym. Takim sposobem mamy pewność, że przesyłka dotrze do celu na czas i w nienaruszonym stanie.