Lexus LS 460 – opinie o wyrafinowanym sedanie

 

Nazywany „najbardziej wyrafinowanym sedanem Lexusa” model LS 460 jest jednocześnie ekskluzywnym sedanem, klasyczną limuzyną, dynamicznym i bardzo przyjemnym w prowadzeniu samochodem.

Lexus LS 460


Moc, dynamika, komfort jazdy

Wyposażony w aluminiowy silnik benzynowy V8, Lexus LS 460 jest potężnym i dynamicznym autem. Do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy. Zużycie paliwa przy masie ponad 2 ton i mocy silnika rzędu 387 kM utrzymuje się na całkiem przyzwoitym poziomie – w cyklu mieszanym jest to około 12,3 l na 100 km.

Komfort jazdy (również na polskich drogach!) zapewnia świetnie skonstruowane zawieszenie pracujące w trzech trybach: Comfort, Normal lub Sport. Usztywnienie zawieszenia w trybie sportowym nie zrobi co prawda sportowej „bryczki” z tej dostojnej i ciężkiej limuzyny, ale pozwala cieszyć się dynamiką jazdy. Potężny sedan staje się zrywny i dobrze wchodzi w zakręty nawet przy większych prędkościach.

Zawieszenie można też bez problemu podwyższyć – nie straszne są mu polskie krawężniki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Lexus LS jest samochodem ultra bezpiecznym. Zastosowano w nim system ochrony przed-zderzeniowej (A-PCS) wykrywającej nawet nieoczekiwane wtargnięcia na jezdnię (pieszych, zwierząt, etc.). Auto monitoruje aktywność kierowcy, inteligentnie „wykrywa” zmęczenie i ostrzega przed nim, posiada system wspomagający utrzymanie w pasie ruchu, monitoruje martwe pole (radar w tylnym zderzaku), a nawet uruchamia zagłówki w sytuacjach zagrożenia. W nocy obserwuje otoczenie kamerą na podczerwień, wyświetlając obraz na ekranie pokładowym. Światła adaptują się do sytuacji na drodze, reagując na inne samochody.

Do tego dochodzą poduszki powietrzne (8 lub 10 w zależności od wersji) i napinacze pasów. Aktywna i inteligentna ochrona przed-zderzeniowa nie tylko ostrzega – ona ułatwia unikanie wszelkiego rodzaju zagrożeń.

Elegancja i aerodynamika

Wygląd Lexusa LS 460 nie budzi praktycznie żadnych zastrzeżeń. Samochód wygląda jednocześnie solidnie, elegancko i lekko. Gracji dodają mu elementy aerodynamiczne: płaski spód, felgi, nawet owiewki dopracowane do perfekcji, a przede wszystkim pięknie wyprofilowana karoseria.

We wnętrzu postawiono na komfort i ergonomię. Pomimo całego mnóstwa gadżetów i dodatków (dobrze wkomponowanych i dyskretnie rozlokowanych we wnętrzu) kierowca może szybko nauczyć się pełnej kontroli nad autem. Utrzymanie kontroli też nie sprawia żadnych problemów.

Lexus LS 460 opinie negatywne

Najczęściej powtarzającym się zarzutem wobec Lexusa LS jest … brak w ofercie modeli z silnikiem diesla. Nie oszukujmy się jednak – ktoś, kogo stać na tę limuzynę, raczej nie zwróci na to uwagi, poza tym przy tak mocnym silniku benzynowym, dynamice i wadze – samochód i tak jest bardzo ekonomiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *