Nowa flota samochodowa w firmie

Szacuje się, że średnie firmy wymieniają większość swojej floty co trzy lata. Niektóre decydują się na wymianę już po dwóch latach. Samochody, które ciężko pracują na siebie przez pięć a czasem i siedem dni w tygodniu zużywają się dużo szybciej od auta osobowego pana Kowalskiego. Około 4-5 lat pracy samochodu to maksymalny czas dla większości przedsiębiorstw. Mając do dyspozycji wiele sposobów na pozyskanie nowych pojazdów do firmy najlepiej wybierać te oferujące wieloletnie korzyści. Mam tutaj na myśli możliwość wymiany auta po około 2 latach na nowe z korzystną zniżką lojalnościową.

Auta flotowe Skoda

Korzystne formy nabycia pojazdów

Nie od dziś wiemy, że firma jest cenniejszym klientem od pojedynczego nabywcy. Przedsiębiorstwa kupują auta flotowe w dużych ilościach lub korzystają z różnych form spłaty ratalnej. Ta druga opcja jest dużo bardziej opłacalna z obu stron. Jako osoba prywatna chcemy mieć rzecz na własność i nie martwić się o to czy po pewnym czasie jej nie stracimy. Firmy kalkulują posiadanie pojazdów trochę inaczej. Korzystając z leasingu operacyjnego Skody przedsiębiorstwo płaci miesięczne raty za prawo z korzystania aut tego producenta. Okres trwania umowy jest najczęściej krótszy niż czas amortyzacji. Dlatego też umowy zawierane są na okres średnio dwóch lat. Taka umowa jest bardzo elastyczna ponieważ firma może w każdej chwili od niej odstąpić Oczywiście trzeba uprzednio zawiadomić o chęci zerwania umowy około miesiąca wcześniej. W razie problemów finansowych przedsiębiorstwa zawsze można skutecznie zmniejszyć wydatki i stanąć na nogi.  

Bogata konfiguracja i dodatkowe usługi

Korzystna umowa leasingowa to nie przypadek, tylko staranne badanie rynku i wybór partnera, któremu zaufało wiele firm. Skoda świadcząc usługi leasingu dla firm nie spoczęła na samym udostępnianiu aut oraz doradztwie ekspertów. Tak działa każdy producent i dystrybutor samochodów na świecie. Interes przedsiębiorstw jest także interesem Skody, ponieważ to od nich zależą regularne spłaty ratalne oraz przyszłe kontrakty. Dlatego wszystkie auta objęte są usługą serwisową oraz assistance. Jednym z przywilejów jest wybór modeli o najbogatszej specyfikacji często w niższych atrakcyjnych cenach. Flota w końcu może stać się ekologiczna i ekonomiczna nie tylko na papierze. Auta z serii greenline oraz instalowanie LPG w nowych modelach produkcyjnych mocno obniża koszty eksploatacji. A jeżeli uważasz, że twoi kierowcy w firmie powinni być lepiej przeszkoleni możesz skorzystać ze szkoleń, które oferuje w swojej „auto szkole”. I tak plan zakupu lub leasingu nowych samochodów przeistoczył się w całą gamę usług usprawniających działanie działu transportu.