Nowa gama produktów Castrol do motocykli

W nowy sezon marka Castrol wchodzi ze zmienioną ofertą produktów do motocykli. Uproszczona gama oraz bardziej przejrzyste oznakowanie wyrobów ułatwi miłośnikom jednośladów odpowiedni dobór produktu.

Zbliża się wiosna, na drogi wyjadą setki tysięcy motocykli. Spora część z nich jest smarowana produktami Castrol. Oleje Power 1 sprawdzają się także w motorsporcie – w sezonie 2015 Castrol wspiera dwa zespoły, startujące w seriach WSBK i Moto GP. W Polsce produkty Power 1 promuje znany stunter, Hubert „Raptowny” Dylon.

Gama olejów Castrol do silników 4-suwowych motocykli dzielić się teraz będzie na dwie grupy. Pierwszą stanowią oleje syntetyczne Castrol Power 1 Racing 4T, dostępne w pięciu lepkościach od 5W-40 do 10W-50 i przeznaczone do mocno obciążonych silników. Drugą grupę tworzą dwa oleje półsyntetyczne Castrol Power 1 4T – 10W-40 i 15W-50 oraz jeden mineralny – 20W-50. Wszystkie oleje do silników czterosuwowych wykorzystują technologię Trizone, która zapewnia maksymalną ochronę silnikowi, sprzęgłu i skrzyni biegów nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach i przy bardzo wysokich prędkościach obrotowych.

Zmiany nastąpiły także w gamie olejów do silników dwusuwowych – miejsce oleju Act>Evo Scooter 2T zajął Power 1 Scooter 2T. Nadal dostępna będzie pełna gama specjalistycznych środków smarnych m.in. takie uznane produkty jak XR77, A747, R40, oleje do widelców czy smary do łańcuchów.

Nowe są także etykiety produktów, które dostosowano do nowych przepisów CLP (ang. Classification, Labelling and Packaging), dotyczących klasyfikacji i oznakowania substancji chemicznych i mieszanin.

Właściwy do konkretnego motocykla olej Castrol można znaleźć na stroniehttp://oilselector.castrol.com/c/pl/pol/advancedsearch#/Motocykle-skutery-mopedy-quady-(ATV)/, natomiast punkty sprzedaży na stronie http://mapit.castrol.com/?country=pl&lang=pl.