Nowy samochód jeszcze taniej? Przygotuj się na noworoczne wyprzedaże!

Chcesz zdecydować się na zakupienie nowego auta? Gdy zbliża się koniec roku, warto odłożyć swoje plany i zaczekać na noworoczne wyprzedaże. To właśnie wtedy samochód możemy zakupić nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych taniej!

Noworoczne wyprzedaże samochodów są w Polsce bardzo popularne. Wynika to z prostej przyczyny – w polskim dowodzie rejestracyjnym samochodu nie wpisuje się miesiąca produkcji samochodu, a tylko jego rocznik. Wobec tego teoretycznie auto wyprodukowane w styczniu oraz w grudniu tego samego roku mają tyle samo lat, chociaż dzieli je niemalże cały rok.

Dealerzy samochodowi starają się pod koniec roku sprzedać jak najwięcej samochodów z aktualnego rocznika, ponieważ już po sylwestrze będą one starsze o jeden rok – to automatycznie wpływa na ich wartość na rynku. Co więcej stałe trzymanie pojazdów na stanie to dla sprzedawcy dodatkowe straty.

Ile możemy zyskać na noworocznej wyprzedaży?

Noworoczna wyprzedaż samochodów pozwala nam na ogół na zaoszczędzenie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależne jest od wyjściowej ceny pojazdu oraz od tego, jak długo znajduje się on na stanie dealera.

W przypadku tańszych samochodów miejskich zwykle możemy otrzymać rabat w wysokości kilku tysięcy złotych i niekiedy dodatkowe gratisy, na przykład zestaw dywaników samochodowych albo opon zimowych. Największe obniżki dotyczą samochodów o wysokiej cenie wyjściowej – kosztującej po kilkaset tysięcy złotych, a także tych, które są trudne w sprzedaży.

Warto pamiętać o tym, że gdy chcemy zakupić samochód w noworocznej wyprzedaży, nie mamy możliwości jego personalizacji – kupujemy go w wyznaczonej wersji wyposażeniowej i nie możemy zamówić go bezpośrednio z katalogu. Musimy więc iść na pewne kompromisy, gdy chcemy zakupić samochód w niższej cenie niż ta standardowa.

Podsumowując, jeśli interesuje cię nowe auto taniej, na przykład Honda Accord Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie można kupić ją w noworocznej wyprzedaży. Warto udać się do kilku dealerów, aby zobaczyć ich oferty i sprawdzić, jakie auta znajdują się na stanie i zostały przecenione. Warto się spieszyć, ponieważ inni klienci także polują na okazje!