Powrót MotoGP

Niezwykle zajęty poranek w którym MotoGP powraca do działania w malezyjskim słońcu

Pełny skład MotoGP był w akcji, jedynie wyłączając kontuzjowanego Pramac’a – Yonnego Hernandeza, w czasie gdy pięciu testowych kierowców z różnych fabryk również startowało.

Najlepsze tempo w godzinach otwarcia miał Valentino Rossi (2’00.380), jako że dotarł przed pozostałymi, razem z Włochem jego kolega Jorge Lorenzo używający podobnej maszyny YZR-M1 – do prototypów które testowali w Walencji na koniec 2014 roku. Po raz kolejny Yamaha testuje skróconą rurę wydechową, tym razem gościnnie poprzez grill obejmujący wyloty powietrza.

MotoGP

TESTY MOTOGP

Rossi i Lorenzo pokazali bez wątpienia dobre tempo na początku wycieczki. Podczas gdy ich kolega Bradley Smith kończył okrążenie o wiele dalej w początkowych kartach czasu.

Mistrz Świata w MotoGP Marc Marquez i jego kolega z drużyny Dani Pedrosa byli również bez zaskoczenia na początkowych miejscach w tabeli czasów. Razem z przybyciem drużyny HRC na Sepnag, wraz z 10 superbike’ami dla zawodników Hondy do wykorzysania, w tym maszyny z 2014 roku dla porównania z nowszymi oraz wykorzystania uwag przy prototypach i w rozwoju.

Kolejne części testowych SUPERBIKE’ów już niebawem!

Poniżej jedna z historycznych potyczek na MotoGP!: