Praca spedytora – jak to jest naprawdę?

Zgadujemy, że nie raz słyszeliście o tym, że praca spedytora to jedno z najbardziej intratnych zajęć, jakie może wpaść w nasze ręce. Wysokie zarobki, pewna praca… Jednak mało kto wie, jak dużo pracy kosztuje osiągnięcie takiej pozycji! Aby pokazać Wam, kim musi być spedytor na takim stanowisku – pozwólcie, że powiemy Wam co nieco o jego kwalifikacjach!

Co ma w sobie najlepszy spedytor?

Na samym początku trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy spedytor jest równy drugiemu. Sporo z nich łączy jednak to, że są osobami dynamicznymi, umiejącymi zajmować się kilkoma zleceniami naraz i jednocześnie, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy, są w stanie zareagować w mgnieniu oka. To jednak zaledwie czubek góry lodowej! Najlepsi w tym fachu, pracujących w spedycji w najważniejszych miastach takich jak Gdynia, Gdańsk, Warszawa czy Kraków, cechuje także bezproblemowe nawiązywanie kontaktów z klientami oraz stuprocentowa samodzielność w działaniu. Gdy dodatkowo wspomnimy o zarobkach rosnących wraz z naszym doświadczeniem, możemy uzyskać obraz bardzo rozwojowego stanowiska pracy!

Od każdego spedytora wymaga się głównie wielozadaniowość – https://bitlogistics.pl/spedycja-miedzynarodowa/

Czy to dla mnie?

Być może już teraz zastanawiacie się nad tym, aby wysłać swoją aplikację do którejś z firm spedycyjnych działających w waszej okolicy. Co najlepsze, wcale nie musicie posiadać wykształcenia kierunkowego, aby skutecznie działać w tej branży! Musicie zdawać sobie sprawę z tego, że spedycja szybko Was zweryfikuje i da jasny znak, czy naprawdę nadajemy się do pracy na tym stanowisku. Wystarczy kilka dni, a pracodawca zrozumie, czy nie przytłacza nas ilość przychodzących telefonów, czy mimo ciągłego poziomu stresu i wszechobecnej presji nadal potrafimy być bezbłędni, a dodatkowo, czy potrafimy popisać się nienagannymi zdolnościami negocjacyjnymi w rozmowach z potencjalnymi klientami. Tylko najlepsi odniosą tu sukces!

Podsumowanie

Praca spedytora jest jednym z tych stanowisk, do których nigdy nie wiesz, czy pasujesz, dopóki nie spróbujesz tego na własnej skórze. Jeżeli jednak czujesz, że w twoim przypadku może odpowiedni wybór, to czas na podjęcie decyzji. Jak mówią sami spedytorzy – nie ma niczego lepszego niż zadowolony klient po udanym zleceniu!