Profesjonalna odzież do jazdy motocyklem

Nieustannie rośnie liczba zwolenników jazdy motocyklem i skuterem. Przemieszczając się tego typu środkiem transportu należy bardzo poważnie podejść do kwestii ubioru. Świadomy motocyklista wie, jak wielką rolę odgrywa specjalistyczna odzież. Przyjrzyjmy się dokładnie, co gwarantuje profesjonalny strój motocyklisty?

Komfortowa jazda w każdą pogodę

Kierowcy motocykli i skuterów są bezpośrednio narażeni na działanie warunków pogodowych. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, opady, intensywne słońce, wiatr mają ogromny wpływ na kondycję podróżującego motorem.

Przy niskich temperaturach źle ubrany motocyklista szybko przemarza, co znacznie wpływa na jego kondycję – szybciej odczuwa zmęczenie, traci koncentrację, pogarsza się jego refleks. Taka osoba może stwarzać poważne zagrożenie na drodze. Izolujący i nieprzewiewny kombinezon utrzymuje ciało w odpowiedniej temperaturze. Specjalna warstwa utrzymuje stałą i optymalną temperaturę pomiędzy ubraniem a ciałem, pod warunkiem, że ubranie nie jest za luźne lub uszkodzone. Aby utrzymać ciepło trzeba także pamiętać o zabezpieczeniu szyi, twarzy, rąk i stóp. Przy trudnych warunkach pogodowych, jak opady deszczu lub śniegu niezbędna jest odzież nieprzemakalna i oddychająca, która będzie chronić przed opadami, a z drugiej strony pochłaniać pot. Przemoczone ubranie prowadzi do szybkiego wyziębienia ciała.

Jedną z najbardziej problematycznych rzeczy dla motocyklistów są upalne dni. Zagrożenia takie jak przegrzanie, odwodnienie, oparzenia słoneczne, podrażnienia skóry mogą zniwelować ubranie z odpowiednią wentylacją oraz posiadające zewnętrzną powierzchnię odbijającą promienie słoneczne.

Mniejsze ryzyko urazu

Dobra odzież motocyklowa znacznie zmniejsza ryzyko urazów. Zewnętrzna warstwa ma chronić ciało przed otarciami, zadrapaniami i czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli decydujemy się na kombinezon lub kurtkę skórzaną trzeba wybierać grubszą skórę, która jest bardziej odporna na ścieranie. Przy odzieży materiałowej należy upewnić się, że posiada ona kilka warstw. Solidnie wykonane spodnie tekstylne mogą mieć podobny poziom ochrony co spodnie skórzane. Dobrze jest zadbać o dodatkowe zabezpieczenie stawów, które są bardzo podatne na urazy, takie rozwiązania jak slider na kolana, slider na łokcie łagodzą wszelkie uderzenia. Coraz więcej motocyklistów korzysta z ochraniaczy na kręgosłup, co prawda, nie uchroni on przed poważnymi urazami, jednak minimalizuje mniejsze obrażenia, co w dłuższej perspektywie może mieć ogromne znaczenie. Pamiętajmy też o solidnej ochronie kończyn – rękawice, które muszą zabezpieczyć dłonie, jednocześnie nie mogą ograniczać ich motoryki. Buty – najlepiej skórzane, wodoodporne, antypoślizgowe, w pełni przykrywające stopę. Obuwie powinno być dopasowane i dostosowane do stopy, należy zwrócić uwagę na sztywność podeszwy, zapięcie oraz dodatkowe ochraniacze na kostki, pięty, podbicie i golenie. Część ubioru motocyklisty stanowi także kask, bez którego nie powinno się wsiadać na motor, czy skuter. Kupując ochronę głowy trzeba sprawdzić czy posiada wszelkie wymagane certyfikaty jakości, należy go dobrze dopasować i upewnić się, że ma solidne zapięcie. Kiedy wybieramy się w dłuższą podróż lub musimy przewieźć jakieś rzeczy przyda się solidny, wodoszczelny plecak, który zagwarantuje ochronę transportowanych przedmiotów i nie będzie krępował ruchów kierowcy.

Produkty wysokiej jakości

Kupując ubrania na motor należy zawsze wybierać produkty dobrej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty jakości i spełniające europejskie standardy. Najlepiej wybierać sprawdzone marki, jak np. Dainese. Odzież motocyklowa Dainese jest wykonywana z najwyższej jakości tworzyw z wykorzystaniem najnowszych innowacyjnych technologii. Sklep spełnia najwyższe światowe normy jakości. Szeroki zakres asortymentu, szczegółowa charakteryzacja produktów oraz wysoki poziom obsługi klienta znacznie ułatwią dobranie idealnego stroju dla motocyklisty.