Tani kurier – kilka sposobów nadania przesyłki kurierskiej

Platforma wysyłkowa epaka.pl umożliwia transport przesyłek w szybki, prosty, a przede wszystkim tani sposób. Swoją przesyłkę można nadać na kilka sposobów – przez Internet, telefon bądź w oddziale stacjonarnym. Usługi realizowane są na terenie Polski oraz poza jej granicami. Platforma wysyłkowa współpracuje z najlepszymi firmami kurierskimi, co przyczynia się do wysokiej jakości realizowanych usług.

Oddziały stacjonarne

Paczkę można wysłać w jednym z ponad 180 oddziałów epaka.pl, które znajdują się na terenie całej Polski. Zgodnie z potrzebami klienta paczka zostanie zważona i zmierzona. Pracownicy pomogą również ją spakować. Zostanie wydrukowana etykieta. Oddział stacjonarny oferuje także pomoc przy wybraniu najkorzystniejszej oferty wysyłki.

W Punktach Obsługi Klienta można też nabyć niezbędne materiały do poprawnego spakowania paczki. Ten sposób nadania przesyłki kurierskiej jest odpowiedni dla osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z innych rodzajów tej usługi bądź preferują bezpośredni kontakt z ludźmi.

Nadawanie paczek przez Internet

W przypadku, gdy klient nie ma czasu, aby udać się do jednego ze stacjonarnych oddziałów, paczka jest zbyt duża, nieporęczna bądź ciężka, możne skorzystać z panelu, przez który możliwe jest zamówienie kuriera prosto do swojego domu. Należy nadać paczkę za pomocą strony internetowej epaka.pl. W zakładce ,,Zamów kuriera” należy uzupełnić wszystkie dane swojej przesyłki – wagę, długość, szerokość i wysokość oraz zaznaczyć czy przesyłka jest standardowa, czy niestandardowa.

Po wpisaniu danych system wyceni paczkę u poszczególnych przewoźników. Należy zdecydować, której firmie kurierskiej przekazuje się zlecenie wysłania paczki. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych nadawcy, adresata oraz zlecającego. Następnie należy zapoznać się z regulaminem, zatwierdzić go i zapłacić za przesyłkę. Po opłaceniu usługi kurier dostanie informację o zgłoszeniu. Klient otrzymuje na adres poczty elektronicznej dokumenty, które należy wydrukować i dołączyć do przesyłki. Ostatnim etapem jest oddanie paczki kurierowi.

Kontakt z konsultantem przez telefon

Firma epaka.pl pozwala także na skontaktowanie się z jednym z konsultantów przez telefon. Jeśli klientów szczególnie interesuje tani kurier, można oczywiście taką informację uzyskać. Bezpośredni kontakt z pracownikami umożliwia ustne nadanie przesyłki. Wystarczy podać wszystkie potrzebne dane, aby otrzymać najkorzystniejszą ofertę. Po stronie nadawcy należy tylko potwierdzenie zamówienia i opłacenie go.

Klient dostanie na adres swojej poczty elektronicznej wiadomość zawierającą informację dotyczącą zamówienia, jakie należy zaakceptować. Ten sposób jest dosyć prostą formą nadania przesyłki, z której również korzysta bardzo duża liczba osób. Platforma epaka.pl stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.