Ubezpieczenia najchętniej kupowane przez młodych

Młodzi ludzie i ich potrzeby znacznie różnią się od tych, które posiadają ludzie starsi. Wystarczy jedna dekada, a potrzeby są zupełnie inne. Przez to ubezpieczenia, które cieszą się największą popularnością wśród młodszych różnią się od tych najważniejszych dla starszych.

Ubezpieczenia najchętniej kupowane przez młodych

Ubezpieczenia zależą od naszych potrzeb w konkretnej chwili i etapie życia, w którym się znajdujemy. Wiadomo, że czego innego potrzebuje student, trzydziestolatek, a zgoła inne potrzeby będzie reprezentował pięćdziesięciolatek.

Ubezpieczenia dla najmłodszych

Studenci to grupa ludzi dorosłych, którzy zaczynają decydować o własnym życiu. Między innymi zaczynają także podejmować poważne decyzje i odpowiedzialnie podchodzić do życia i zdrowia. Ta grupa wiekowa najchętniej i najczęściej kupuje dwa rodzaje ubezpieczeń:

  • ubezpieczenia OC

To zrozumiałe, że pierwszy samochód przeważnie kupujemy właśnie na studiach. Praca w weekendy lub po godzinach daje nam możliwość zakupu niedrogiego auta, aby móc się przemieszczać wygodniej po mieście. To wtedy właśnie studenci kupują ubezpieczenia OC, bo jak wiemy, polisa OC jest w Polsce obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, co regulowane jest ustawowo. Oczywiście studenci dobrze wiedzą (często dużo lepiej niż starsi), że polisa OC ma dokładnie taki sam zakres i gwarancje finansowe u wszystkich ubezpieczycieli, dlatego też wyszukują oni najczęściej najtańszych ofert dla siebie, aby płacić jak najmniej. Ochrona, którą są objęci jest jednakowa z tą, gdyby zapłacili więcej gdzie indziej.

  • ubezpieczenia podróżne

Studia to także czas na podróże – wyjazdy w ramach programów wymiany MOST i Erasmus, podróże na wakacje do pracy, dalekie wycieczki z plecakiem w egzotyczne miejsca. To właśnie tak coraz więcej studentów spędza wolny. Studenci są grupą bardzo świadomych konsumentów, dlatego bardzo rzadko spotyka się wśród nich nieodpowiedzialnych turystów, którzy opuszczają swój kraj bez zabezpieczenia. Takie postępowanie może się skończyć Sądem i długami, które będziemy spłacać przez lata. Młodzi ludzie wiedzą jak droga jest obsługa medyczna poza Polską. Nawet drobna konsultacja medyczna oraz zabieg mogą wynieść tyle, co cały wyjazd lub więcej. Dlatego nie warto ryzykować, zwłaszcza, że ubezpieczenia podróżne są bardzo tanie, w porównaniu z rozbudowaną ochroną, którą zapewniają.

  • ubezpieczenia mieszkań

Ostatnim bardzo popularnym ubezpieczeniem, które chętnie wykupują młodzi ludzie są ubezpieczenia mieszkaniowe. Znajduje się ono na ostatnim miejscu, bowiem jednak nie aż tak wielu studentów czy młodych ludzi może pochwalić się własnym lokum. Zdarza się to jednakże coraz częściej. Rodzice kupują dzieciom mieszkania, aby nie wkładały one swoich pieniędzy w wynajem, a w spłacanie kredytu lub długu u rodziców. To bardzo popularne rozwiązanie wśród studentów przyjezdnych, dużo częściej się to zdarza niż u młodych autochtonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *