Czy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

czy-warto-korzystac-z-uslug-wypozyczalni-samochodow

To bardzo wygodny sposób na pozyskanie środka transportu na określony termin, także w nagłej sytuacji i potrzebie, dlatego też coraz więcej osób przekonuje się do tego typu usług. Nie tylko klienci biznesowi, ale także osoby prywatne chętniej wynajmują samochody niż jeszcze kilka lat temu.

Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych to najczęściej wynajmują samochód wtedy, gdy ich własny uległ czasowej awarii lub też nie posiadają swojego auta w ogóle, a jest im potrzebny w jakiejś określonej sytuacji. Może się to wiązać przykładowo z przeprowadzką, gdy niezbędny jest samochód z dużą częścią bagażową lub auto dostawcze. Taki dostawczy furgon lub większy typu plandeka posiada odpowiedniej wielkości skrzynię ładunkową, w której możemy przewieźć meble. Natomiast klienci biznesowi potrzebują aut na wyjazdy służbowe czy delegacje, a także np. dla swoich zagranicznych kontrahentów, którzy odwiedzają Polskę i chcą swobodnie przemieszczać się. Klienci biznesowi częściej wynajmują też samochody na wynajem długoterminowy.

Ceny za wynajem aut

Usługi wynajmu aut nie są dedykowane tylko dla osób zamożnych. Przysłowiowy „przeciętny Kowalski” również może sobie pozwolić na wypożyczenie auta. Cena zależy od modelu i klasy samochodu, jaki dla siebie wybraliśmy. Jest także uzależniona od tego, czy będzie to wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy. Im dłuższy będzie okres wynajmu, tym cena za dobę niższa. Przykładowo za mały samochód klasy A za jeden dzień wynajmu zapłacimy około 100 zł. Jeżeli ten sam samochód chcemy pożyczyć na 2 tygodnie, wówczas cena za jedną dobę wyniesie około 70-80 zł. Auta klasy premium są droższe, za jeden dzień wynajmu samochodu z klasy wyższej zapłacimy średnio 240-300 zł w zależności od wypożyczalni. Przy wynajmie długoterminowym będzie to cena odpowiednio niższa. Firmy proponują też swoim klientom różne promocje i zniżki, które obniżają koszt wynajmu.

Jeśli chcemy wynająć samochód w wypożyczalni dla pewności wybierajmy takie firmy, które istnieją na rynku i prowadzą działalność od kilku lat, mają bowiem odpowiednie doświadczenie w branży. Możemy też kierować się ocenami innych klientów, chociażby poszukać takich opinii w internecie i sprawdzić, czy inne osoby wypowiadają się pozytywnie na temat danej firmy. Warto też kierować się poleceniem naszych znajomych, którzy z usług wypożyczalni już wcześniej korzystali.

Mało formalności i duży wybór samochodów

Formalności, jakie są wymagane w procesie wynajmowania pojazdu nie są zbyt skomplikowane i nie są czasochłonne. Chodzi o to, żeby wszystko przebiegało szybko i sprawnie, a klient jak najszybciej dostał swój samochód. Oczywiście musimy podpisać niezbędne dokumenty takie jak chociażby umowa najmu, w której umieszczone są nasze dane osobowe oraz wszelkie informacje związane z wynajmem. Zostaniemy też poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości i prawa jazdy. Musimy też posiadać odpowiedni wiek, aby wynająć samochód. Kryterium wieku może być różne w zależności od wypożyczalni, przeważnie jest to 21 lat dla samochodu niższej klasy. Wszystkie formalności możemy załatwić nawet w 15 minut.

Na pewno zaletą korzystania z wypożyczalni jest to, że większość z nich oferuje bardzo duży wybór samochodów, są to auta osobowe, ale także i dostawcze. Możemy wybierać spośród różnych klas i typów, od małych miejskich samochodów po luksusowe. Mamy możliwość doposażenia w użyteczne sprzęty, takie jak np. lodówka samochodowa czy fotelik dla dziecka. W wypożyczalni dostaniemy nowy samochód, często komfortowo wyposażony, który dodatkowo może być podstawiony wprost pod nasz dom – to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie i duży plus korzystania z usług wynajmu.

Cennych wskazówek udzieliła nam wypożyczalnia CAR-RENTAL.PL – https://car-rental.pl