Zalety spalinowych wózków widłowych


 

Spalinowe wózki widłowe to jeden z najczęściej stosowanych rodzajów wózków widłowych na świecie. To właśnie ten typ napędu od dawna z powodzeniem służy w wielu magazynach, fabrykach i innych przedsiębiorstwach, którym zależy na sprawnym magazynowaniu, transporcie bliskim i ładunku różnego rodzaju materiałów. Czytaj dalej i sprawdź, co mają do zaoferowania spalinowe wózki widłowe.

 

Wózek widłowy już na stałe wpisał się w krajobraz magazynów, centrów dystrybucyjnych, czy portów na całym świecie. Tak naprawdę ciężko wyobrazić sobie współczesną logistykę bez tego typu urządzeń. Podnośnikowe wózki jezdniowe, bo tak profesjonalnie nazywają się wózki widłowe, to pojazdy, które gwarantują komfortowy i optymalny załadunek i transport na bliskim dystansie towarów, których masa przekracza kilkanaście, a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt ton.

Spalinowe wózki widłowe – o czym warto pamiętać?

Spalinowe wózki widłowe od lat utożsamiane są z maszynami do zadań specjalnych. To właśnie tego rodzaju pojazdy, były pierwszymi wózkami widłowymi, które gwarantowały komfortowe magazynowanie towarów o masie kilkadziesiąt razy większej od masy samego wózka widłowego.

Wózki widłowe o napędzie spalinowym, stanowią flagowe modele w portfolio największych producentów tego rodzaju maszyn na świecie. Przedsiębiorstwa poszukujące sprawnych, potężnych maszyn, gotowych do wykonania najcięższego zadania, powinny rozważyć właśnie ten typ wózków widłowych.

Nie możesz o tym zapomnieć przed zakupem

Warto wspomnieć, że na rynku można się spotkać z ofertą zarówno używanych, jak i fabrycznie nowych wózków widłowych o napędzie spalinowym. Oczywistym faktem jest to, że spalinowe wózki widłowe z pewną historią, będą zdecydowanie tańsze od ich nowych odpowiedników z zerową liczbą przepracowanych motogodzin na koncie.

Niższa cena, może wiązać się jednak z wyższymi opłatami w czasie eksploatacji. Wielu producentów wózków widłowych, zapewnia swoim klientom określony rodzaj gwarancji, który zwalnia ich z ponoszenia kosztów związanych z różnego rodzaju usterkami, które mogą się wydarzyć w codziennej eksploatacji.

Należy pamiętać, że ryzyko awarii jest również nieporównywalnie większe w przypadku używanych wózków widłowych z napędem spalinowym, niż w przypadku fabrycznie nowych maszyn, dlatego pozorna oszczędność na etapie zakupu, nie musi wiązać się z oszczędnością w późniejszym etapie, związanym z eksploatacją.